5 hiba, ami miatt eddig nem tudtál lefogyni a strandszezonra

De most mindegyiken változtathatsz!

2019. május 10. - dr. Farkas Kitti

Hamarosan beköszönt a strandszezon. Ilyenkor mindenki gyorsan és hatékonyan szeretne fogyni. Ez teljesen érthető! Csinos nyári ruhákba szeretnénk öltözni, nyaralásra úgy elmenni, hogy nem szorongunk a tengerparton, hanem magabiztosak vagyunk és jól érezzük magunkat a bőrünkben. Időben vagyunk, elérhetjük amit szeretnénk, ha jól csináljuk, helyes módszerrel dolgozunk a célunkért. 

Hogy lehet elrontani, és mi a helyes? Ezt foglaltam most 5 pontban nektek össze:

1. Helytelen módszer, "csodabogyó" "slágerdiéta"

A sikertelen fogyókúrák zöme nem a fogyni vágyók elszántságának hiánya, hanem a helytelen módszer miatt fulladnak kudarcba. Ha fogyni akarsz, és jól akarsz fogyni, akkor kerüld a hangzatos csodadiétákat, amelyek erőfeszítés nélkül ígérnek látványos és gyors eredményt.

Ha ugyanis az emberi test élettani működését figyelmen kívül hagyva fogyókúrázol, akkor rosszul fogsz fogyni. Nem a zsírt fogod lebontani, hanem izomszövetet veszítesz majd. Ennek következtében előbb-utóbb be fog indulni a jojó-effektus. Nem lesz tartós az eredmény és nem lesz szép alakod, holott a strandszezon előtti diétának épp ez lenne a célja.

Válassz inkább szakmailag megalapozott fogyókúrás programot. Így nemcsak jól fogsz fogyni, hanem jól is fogsz kinézni.

2. Az erős kezdés hiánya

Jó és eredményes testsúlycsökkentés csak egy jól indított fogyókúrával lehetséges. Ha rövid idő alatt, intenzíven akarsz fogyni, az még inkább erőteljes kezdést kíván. Ez azonban nem jelenthet koplalást, azzal többet ártasz, mint használsz. A szigorú diéta azt jelent, hogy akkor és azt eszel, amit a szakszerű módszered előír.

A hízás egy lejtő. Nem egy-egy étkezés, hanem a sorozatos túlevés következményeként indul el valaki a lejtőn. Ha egyszer elindul, akkor viszont minél régebb óta tart a hízás, vagy annak az üteme minél gyorsabb, annál gyorsabban száguld a lejtőn. Egy rossz irányba száguldó autót megállítani csak egy erőteljes kormány mozdulattal lehet. Ez az erőteljes kormánymozdulat a szigorú diéta, amivel áttérünk a hízásról a fogyás útjára.

Ennek hátterében az inzulin áll, amelynek termelődését a sok túlevéssel folyamatosan fokoztuk, illetve magas szinten tartottuk. Ha magas a testünkben az inzulinszint, akkor az köti a zsírt, ez azt eredményezi, hogy amilyen táplálékot beviszünk, azt nagy arányban zsírként raktározza el. Ha sokat magas az inzulinszint (sokszori étkezés, szénhidrátdús étkezés stb.) akkor a sejtek inzulinérzékenysége romlik és egyre több és több inzulin kell ahhoz, hogy fel tudják venni a tápanyagokat. Olyan ez, mint amikor sokszor rákiabálnak a gyerekre, egy idő után már nem rezzen össze egy hangos szótól. A testünk sem „rezzen össze”, azaz nem kezd el dolgozni a tápanyagokkal, inkább elraktározza, méghozzá zsír formájában. Ezt az állapotot kell megszüntetni. El kell érni, hogy ne termeljen olyan sok inzulint és amit termel, arra a sejtek érzékenyen reagáljanak. Ezért kell a fogyókúrát egy rövid, de szigorú szakasszal kezdeni, mert azzal fogjuk ezt elérni.

De, ami fontos, ez a szakasz csak egy tökéletes első lépés, nem maga a helyes módszer! Utána egy második, engedékenyebb lépés következik, amely a fogyási célig tart, végül meg kell tanulni megtartani az eredményt, ez a harmadik lépés. Így egyben jelenti a tartós fogyás folyamatát. 

_ooo0454_1.jpg

3. Fogyás-tévhitek

Felejts el mindent, amit olvastál, vagy tudsz a fogyásról, mert sajnos a legtöbb egyszerűen nem helyes. Ötszöri evés, koplalás, böjtölés, éheztetős, szénhidrátmentes, zsírdús, váltakozó étrend, mindenmentes, ételhelyettesítős......stb. Felejtsd el ezeket, kezdj tiszta lappal. Ismerd meg a tested működését, legyél tudatos, és az alábbi fő szabályok szerint diétázz, mert a test élettana alapján így fogsz fogyni.

- napi háromszor egyél

- két étkezés között legalább 4, maximum 6 óra teljen el

- reggelire és vacsorára fehérjében dús, szénhidrátban szegény étrendet tarts, ebédre egyél tartalmasan, itt van helye a bővebb szénhidrátfogyasztásnak. 

4. Kezdeti siker után a kisördögre hallgatás

Ha egy legalább két hetes szigorú diétával átállítod a tested működését, akkor a második hét végére meg fog történni és nagyon intenzíven elindul a fogyásod. Egyre több energiád lesz és egyre jobban érzed magad, közben pedig már látszani fog az alakodon is az eredménye. A kemény diétával ugyanis elérted, hogy a májban lévő cukorraktár jelentős mértékben ürüljön, közben csökkenjen az inzulinszint, így a kalóriadeficit miatti energiakülönbséget a szervezeted zsírból fedezi. Ilyenkor ne ess abba a hibába, hogy ezt a fogyás-üzemmódot, amiért olyan keményen megdolgoztál, elrontod! 

"Egy kis pogi belefér uzsonnára", "reggelire egy pohár narancslé nem számít", ezt mondja a kisördög, de ne hallgass rá. Nem a kalória tartalma miatt számít, és nem azt mondom, nem lehet enni, vagy inni soha. De benne vagy egy folyamatba, amikor a tested átállítod hízásról fogyásra, ezt állítod meg vele, illetve lassítod. 

5. Szenvedés, feladás

Tartasz tőle, hogy "jaj ez nagyon kemény, ezt nem bírom", éhes vagy, szenvedsz a fogyókúra alatt és emiatt vagy bele sem kezdesz, vagy feladod. Az a jó hírem van, hogy max. 2-5 napig nehéz, utána nem. Az igaz, hogy az első 2-5 nap nem egy kánaán, mivel magas az inzulinszinted és a tested mindent elkövet, hogy arra bírjon, a korábbi életviteled kövesd és hízz tovább. De ha ezen időszak alatt tartod magad, akkor lecsökken az inzulinszinted és elkezdesz fogyni és a tested azért fog dolgozni, hogy a zsírtól megszabadítson. Erről a folyamatról írtam bővebben ebben a cikkben. CIKK. 

A programomat kifejezetten úgy építettem fel, hogy ez az időszak ne a szenvedésről szóljon és mind testileg, mind lelkileg megkönnyítsem ezt az időszakot. Nem állítom azt, hogy termékek kellenek a fogyáshoz, de azért lett saját, természetes alapanyagokból álló termékcsaládom, mert segíteni tud abban, hogy ne legyél éhes, ne szenvedj a diéta alatt és a fogyásod hatékonyabb legyen. 

Nem kampánydiéta!

Kiemelten fontos, hogy egy intenzív fogyókúrás szakasz soha nem lehet kampány fogyókúra. Azaz nem szólhat arról, hogy most ezt megcsinálod, aztán visszatérsz a hízás útjára. Ha elérted a célod a  négy hetes időszak alatt, akkor ezt követően a legfontosabb feladat az, hogy elérjük a tartós anyagcsereváltozást. Ennek érdekében fokozatosan kezd el növelni az energiabevitelt, de úgy, hogy a súlyodat továbbra is tartsd.

Ha pedig a négy hét után még fogyni szeretnél, akkor maximum 2 hetet kövesd még ezt a szakaszt, majd a keretet továbbra is tartva növeld picit a kalóriabevitelt és a fogyási cél eléréséig folytasd az engedékenyebb szakasz szerint a programod. 

Az Alakorvoslás Programban ezt követtem, amikor kialakítottam az egyes szakaszokat és így terveztem meg hozzá az étrendeket is. Az első szakasz a Speed, a második az Easy és a harmadik a New Life már a súly megtartásáról szól. Szeretnéd jobban megismerni? Ebben a videóban elmondom részletesen: 

Ne csupán annyi legyen a célod, hogy jól mutass a bikiniben a nyaralás két hete alatt, hanem őrizd meg a szép alakod. Tanuld meg azokat a mennyiségeket, amelyekkel megtarthatod a súlyod. Biztos vagyok abban, hogy egy csinosabb külsővel és egy egészségesebb testtel jobban fogod érezni magad, nem csak a strandszezonban, hanem utána is.

 

Az Alakorvoslás Strand programja azoknak szól, akik szeretnének szakszerű fogyókúrás programmal gyorsan formába lendülni, és eredményt elérni. A program 4 hétig tart, ebben a 4 hétben a diéta az Alakorvoslás program legintenzívebb és leghatékonyabb szakasza szerint zajlik.

Most 50% kedvezménnyel tudsz csatlakozni a programhoz: https://alakorvoslas.hu/program/strand-program

A bejegyzés trackback címe:

https://alakorvoslas.blog.hu/api/trackback/id/tr3014818084

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása