Erről ismerheted fel a helytelen fogyókúrákat

2018. február 19. - dr. Farkas Kitti

Ahogy az előző bejegyzésemben ígértem, egyenként bemutatom a helytelen fogyókúrákat, amelyek sokszor divatosak ugyan, de hosszú távon eredménytelenek. Előbb azonban néhány általános ismertetőjegy, amely közös valamennyi kontár fogyókúrában. Ha következőket látod egy-egy ajánlott módszer kapcsán, akkor azokat inkább messziről kerüld el.

  1. Drasztikusság. Jó, ha valaki tartósan akar fogyni, és ezért életmódváltásra törekszik, de a hatásos diéta sosem lehet valami különleges, már-már misztikus elveket hirdető elrugaszkodás a való világtól. A megszokott étrendünk hirtelen és drasztikus megváltoztatása, a különböző léböjt-kúrák, a nulldiéták, a teljes szénhidrát-megvonás vagy az „egyél csak káposztalevest” típusú hülyeségek kifejezetten veszélyesek. Volt, aki belehalt ebbe, például a híres színész, Bujtor István állítólag egy méregtelenítő diéta miatt betegedett meg, majd vesztette élet. Az ilyen módszerek felboríthatják a szervezetünk egyensúlyát, gyakran több kárt okoznak, mint hasznot.

    shutterstock_367721672.jpg
  2. Elvonulás. Minősített eset, ha a bűvös fogyókúra valamilyen csilli-villi hotelben, vagy fogyasztó táborban zajlik. Egy ilyen helyen könnyen bajba kerülhetünk, akárcsak a valós történetet feldolgozó Promenád a gyönyörbe című film főhőse, aki a 20. század elején híressé vált egészségbolond, Dr. Kellogg szanatóriumában, a napi öt beöntéssel kombinált pirítós-kúra jótékony hatására végül beleájul egy kukoricapehellyel teli tálba.

Ma már persze ritka az ilyen eset, de a világtól való elvonulást hirdető kúrákat használjuk arra, amire valók: rehabilitációra, pihenésre, kikapcsolódásra. Tartós fogyást, tényleges életmódváltást viszont csak a mindennapi életünkben kivitelezhető és betartható diétáktól várhatunk. 

shutterstock_252363109_1.jpg

  1. Megbízhatatlanság. A „ne egyél semmit” elven alapuló rossz fogyókúrák ellentéte, az „egyél bármit, ezzel a módszerrel akkor is fogyni fogsz” reklámszövegről felismerhető rossz diéta. Lehet az csodabogyó, a mesés Keletről származó fogyasztószer, szintetikus (mesterségesen előállított) étrend-kiegészítő. Sajnos, a helyzet az, hogy a fogyásért tenni kell, ellenőrzött, lehetőleg egyénre szabott diéta és mozgás nélkül nem fog menni. Vannak jó termékek is, melyek segítenek ebben, de ezeket általában megbízható, a nevüket és az arcukat vállaló szakemberek forgalmazzák. Mindenképpen ellenőrizzük le, hogy mi van benne, és ha természetes összetevőkből áll, akkor támaszkodhatunk rá, de ha nem, akkor ne szedd be. Fogalmad sincs, mi van benne, milyen hatással lehet a szervezetedre hosszú távon, ne bízz benne.

Az Alakorvoslás Program egy egyedülálló fogyókúrás módszer, amelyet dr. Farkas Kitti dolgozott ki. Újszerű megközelítéssel, tudományos háttérrel és különleges, csak a program keretében kapható természetes táplálék kiegészítőkkel segít a fogyásban. Csatlakozz az Alakorvoslás programhoz, tanuld újra, amit a fogyásról tudsz és érd el azt az alakot, amit mindig is szerettél volna.

További információ: https://alakorvoslas.hu/alakorvoslas

Kérdésed van? Írj a hello@alakorvoslas.hu  címre.

A bejegyzés trackback címe:

https://alakorvoslas.blog.hu/api/trackback/id/tr6413683090

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása