Új év, új alak: íme 5 tanács, amivel sikerülni fog!

2019. december 30. - dr. Farkas Kitti

Új év, sőt új évtized kezdődik. Ha itt az alkalom arra, hogy elérd azt az alakot, amit szeretnél, akkor van egy jó hírem. Sikerülni fog! Felejtsd el a korábbi kudarcaid és mindent, amit korábban a fogyásról gondoltál és kezdj abszolút tiszta lapot. Válaszd magad, azt ami az életedhez közeli, a testednek természetes és menni fog! Szakmai tanácsaimmal, programommal végig segíteni fogok neked, és nem csak 2020-ban, de az egész évtizedben a legjobb formádban leszel!

Gyere, és tarts velem! Így az az 5 tanács, amit ha megfogadsz a legjobb utat fogod választani. 

Ne legyen túl általános!

Az egyik legtipikusabb hiba egy fogadalom esetében, hogy az nem eléggé konkrét. Az, hogy „egészségesebben fogok élni”, vagy, hogy „végre lefogyok”, valójában semmit nem mond, így nem is vehető komolyan. Nem ad keretet és szabályokat már a váltás elkezdéséhez sem, nemhogy a folytatáshoz. Azt tanácsolom, hogy tervszerűen fogalmazzuk meg, mit szeretnénk tenni és ezzel elérni, így komolyan tudjuk venni a fogadalmunkat.

Például, ha azt mondjuk, „szeretnénk leadni 8 kg-ot”, az még csak egy cél, egy álom. De, ha azt mondjuk, hogy „napi háromszor fogok enni, a legtartalmasabb az ebédem lesz, reggel és este pedig sok fehérjét és kevés szénhidrátot eszem, így fogok leadni 8 kg-ot”, akkor egy sikeres tervünk lesz, amelynek megvalósításával elérjük az álmunkat.

_ooo0454_1.jpg

Legyen betartható!

Ha elkezdünk edzésre járni, cserébe azonban még többet eszünk, nem váltunk életmódot. Ahogy attól sem, ha egyoldalú étkezést folytatunk hónapokon át. Ha csodabogyókat szedünk be, ami nem tudjuk, mit tesz a testünkkel, szintén nem egy új életmód kezdete. A sanyargatás, tápanyaghiányos (pl. szénhidrátmentes) diéta pedig több kárt okoz, mint gondolnánk.

Az a legjobb, ha olyan módszert választunk, ami az élethez közeli, a testünknek természetes. A fogyáshoz nem extrémitásra, különleges módszerek felfedezésre, vagy „forradalmi újdonságra” van szükség, hanem élettani ismeretekre.. Az emberi test reagál arra, amit teszünk. Ha tudjuk, mit kell ennünk ahhoz, hogy úgy reagáljon, ahogy szeretnénk, akkor a saját kezünkben lesz a megoldás és mi fogjuk megváltoztatni azt, ami valahol egyszer kisiklott.

Úgy kerüljük el a fogyási kudarcot, ha a testünk élettani működésére alapozva egy természetes, normális ételeket tartalmazó diétát követünk. Így zsírból fogunk fogyni, nem leszünk éhesek és az eredményt nem csak elérjük, de tartósan meg is őrizzük. Mindezt úgy, hogy nem küldjük magunkat kényszerszabadságra az élettől, hanem továbbra is a családunkkal, barátainkkal és kollégáinkkal étkezünk és finomakat eszünk.

 Az életmódváltás fogyókúrával kezdődik!

Nincs életmódváltás fogyókúra nélkül, de hosszútávon ne ismétlődő fogyókúrákban, hanem egy teljes változtatásban gondolkodjunk, amibe időnként belefér egy-egy tudatos kilengés is a születésnapok, a karácsony és más ünnepek alkalmával.

Orvosként az az álláspontom, hogy az elhízáshoz vezető folyamat a normálistól való eltérést jelenti, a fogyókúra épp azt szolgálja, hogy helyreállítsuk az anyagcserénk normál működését. Tulajdonképpen a testünk tápanyagfelvételének és leadásának a rendszerét, melyet egészségtelen táplálkozással és életmóddal, valamint helytelen diétás módszerekkel rontottunk el hosszú idő alatt. Ha úgy döntünk, nem megyünk tovább a hízás útján, hanem lefogyunk, akkor egy erőteljes kormánymozdulatra van szükség. Egy minimum két, maximum hathetes időszakra, amikor szigorú diétát tartva meggyógyítjuk az anyagcserénket és megszabadítjuk a testünk a korábbi túlevések és sikertelen fogyókúrák nyomaitól. Átállítjuk hízásról fogyásra.

Ezt követően haladhatunk tovább egy könnyebb diétával az úton, és menet közben el is fogjuk felejteni azt, hogy diétázunk. Az életünk része lesz a kiegyensúlyozott, természetes és hétköznapi étkezés, amelynek keretét a fogyási célunk elértése után is tartani szeretnénk. Egyszerűen azért, mert már másképp nem szeretnénk táplálkozni, így érezzük jól magunkat. De akkor már többet eszünk, mégis tartani fogjuk a súlyunk. Ezt nevezem én valódi életmódváltásnak, amikor egy új életvitelt érünk el, amivel csinosabbak, energikusabbak és egészségesebbek vagyunk.

shutterstock_586501757.jpg

Ne álljunk meg!

Talán még az eddigi háromnál is fontosabb szabály, hogy ne csak a kezdéshez legyen tervünk, hanem az egész útra, ami a célig vezet. Tudnunk kell, hogy a fogyás, ahogy egyébként a hízás sem, nem egy egyenes vonal. A testünk nem programozható robotként működik. Van, amikor gyorsabban megy a fogyás, van, amikor megtorpan. Az újévi elhatározás mindig nagyon erős, kipihenten, feltöltődve, sok evés után könnyűnek érezzük a váltást. De elkezdődik a munka, a stressz, a mindennapok nehézsége, és fontos lenne elérni a célunkat. Már csak azért is, mert ha a túlsúlytól megszabadulunk, egészségesebbek, fittebbek, energikusabbak leszünk, jobban érezzük majd magunkat.

A cél az, hogy az új, fittebb mindennapjaink menete természetessé és automatikussá váljon számunkra. Ez pedig csak akkor lehetséges, ha nem okoz nekünk rendszeres szenvedést, önkínzást.

Olyan utat válasszunk, olyan életmódváltó programot, amely segít abban, hogy megértsük, mi zajlik a testünkben, amikor átállítjuk hízásról fogyásra, vagy mi történik, amikor éppen nehezebb, miért lassul le a fogyás üteme és mit tehetünk, hogy ismét meginduljon. Ha tudjuk, mi zajlik a testünkben, tudjuk irányítani és úgy irányíthatjuk, ahogy nekünk jó és így leszünk sikeresek a fogyásban.

 Legyen okos a módszerünk!

A terv felállításakor ne essünk abba a hibába, hogy csábító csodadiétákat próbálunk ki, amelyek minden erőfeszítés nélküli, gyors eredményeket ígérnek. Ezek ugyanis csalókák, helytelen módszerek, és a sikertelenségük miatt elveszíthetjük minden motivációnkat – sőt, akár súlyos egészségkárosító hatásukat is megszenvedhetjük. Azt a szakmailag alátámasztott módszert találjuk meg, ami kiegyensúlyozott, a saját életünkben kivitelezhető, fegyelmet és néha kitartást igénylő, de betartható koncepció, amit hosszú távon követni tudunk._mg_4845.jpg

Itt vagyok, és segítek Neked! Boldog új évtizedet kívánok Neked!

Az Alakorvoslás Program egy egyedülálló fogyókúrás módszer, amelyet dr. Farkas Kitti dolgozott ki. Újszerű megközelítéssel, tudományos háttérrel és különleges, csak a program keretében kapható természetes táplálék kiegészítőkkel segít a fogyásban. Csatlakozz az Alakorvoslás programhoz, tanuld újra, amit a fogyásról tudsz és érd el azt az alakot, amit mindig is szerettél volna.

Szeretnél te is végre lefogyni? Csatlakozz itt és kezdd el még ma: https://alakorvoslas.hu/alakorvoslas

Szeretnél többet megtudni az Alakorvoslás Programról? Kattints ide: www.alakorvoslas.hu 

A bejegyzés trackback címe:

https://alakorvoslas.blog.hu/api/trackback/id/tr3315363540

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Traubisoda 2020.01.03. 19:41:47

@dr. Farkas Kitti:

Kedves Farkas Kitti! Látom új cikket is rakott ki, ide is válaszolt másoknak, ellenben sajnos a korábbi bejegyzésénél tett hozzászólásomat bizonyára nem olvasta, mert nem reagált rá. Bemásolom ide, hátha itt látja és tud rá válaszolni. Előre is köszönöm!

***

Az "Inzulinrezisztencia esetén se egyél ötször egy nap" cikke kapcsán találtam az oldalára, amivel egyetértek. Azzal már kevésbé, hogy a napi háromszori étkezéshez ragaszkodnunk kéne. A témában igencsak sokat olvasva (és gyakorlatot is szerezve) én ennél is továbbléptem és időszakos böjtöt (intermitten fasting) használva értem el igen jó egészségi és alakformálási eredményeket 16/8 illetve 20/4 böjt/étkezési ablak módszereket alkalmazva. Éppen ezért is érdekelne nagyon a véleménye az időszakos böjt (intermitten fasting) használatáról. A fent említett 2018 októberi cikkénél még 2019 áprilisában egy az időszakos böjtöt felvető hozzászólónak ezt válaszolta:

"Éppen most készülök írni egy cikket a témában, hamarosan kiteszem itt a blogon. Addig pici türelmet szeretnék kérni még."

Ez több mint fél éve volt, de nem találok erről szóló cikket az oldalán. Pedig továbbra is érdekelne a véleménye.

Ugyebár Önnek a napi háromszori étkezés propagálásához üzlethez is kapcsolódik, hiszen a "Alakorvoslási program"-ja keretében ehhez kapcsolódóan értékesít táplálékkiegészítőket. Ettől függetlenül bízom benne, hogy orvosként elfogulatlan véleményt tud megfogalmazni az Önével nem egyező módszerekről is. Várom a régen megígért pártatlan szakmai cikkét az időszakos böjtről. Köszönöm!

Traubisoda 2020.02.11. 21:50:20

@dr. Farkas Kitti:

Érdekes, hogy nem reagál az itteni, fenti kérdésemre, és valahogy ez a tavaly, lassan egy éve megígért cikk sem akar megszületni az időszakos böjtről (intermitten fasting)...

Ilyenkor erősödik a gyanú az emberben, hogy ez a hallgatás tudatos az Ön részéről, lévén (ahogyan azt fentebb is írtam) Önnek a napi háromszori étkezés propagálásához üzleti érdeke is fűződik, hiszen a "Alakorvoslási program"-ja keretében ehhez kapcsolódóan értékesít táplálékkiegészítőket, miközben az amúgy egyre több embernél sikeres és jól működő időszakos böjtölés (intermitten fasting) éppen a kevesebb étkezésről is szól, ami ugyebár az Ön üzletével szembemegy.

Azért továbbra is kíváncsi vagyok, hogy betartja-e az ígéretét és megszületik-e a cikk az intermitten fasting-ről és persze arra is kíváncsi vagyok, hogy mit fog írni. Mondjuk a fentiek tükrében vannak tippjeim...
süti beállítások módosítása